Üretim Tesislerimiz

Operasyonlarımız

Mey olarak, Tekirdağ ve Nevşehir'de rakı fabrikaları, Alaşehir ve Tarsus’da suma fabrikaları, Karaman'da alkol, Bilecik'te votka, cin ve likör fabrikası, Acıpayam'da anason işleme tesisi, Elazığ ve Şarköy'de şarap üretim tesisleri olmak üzere toplam 9 fabrikamız ile operasyonlarımızı sürdürmekteyiz.​​

​Şarköy Şarap Fabrikası
 

Şarköy Şarap Fabrikası

1966 yılında imalathane olarak kurulan Şarköy Şarap Üretim Tesisi 1996 yılında daha fazla potansiyel üzüm çeşidinden şarap yapabilmek üzere yeniden inşa edilmiştir. Sahip olduğu kapasite, altyapı ve son teknoloji şişeleme hattı ile Şarköy Şarap Fabrikası'nda 1.200 fıçılık mahzen de bulunmaktadır.

Tekirdağ İçki Fabrikası
 

Tekirdağ İçki Fabrikası

1931 yılında şarap üretimi yapmak üzere kurulmuş olan Tekirdağ İçki Fabrikası, 1967 yılında rakı üretimine başlamıştır. Fabrikamızda rakı üretimi yanında yaş üzüm suması da üretilmektedir.

Alaşehir Suma Fabrikası
Acıpayam Anason İşletme Tesisi
 

Acıpayam Anason
İşletme Tesisi

2003 yılında kurulan Acıpayam Anason İşletme Tesisinde işlenmemiş anason tohumu mekanik işlemlerden geçirilerek, rakı üretiminde kullanılmak üzere Tekirdağ ve Nevşehir içki fabrikalarına sevk edilmektedir.

Bilecik İçki Fabrikası
 

Bilecik İçki Fabrikası

Bilecik İçki Fabrikası 2000 yılında İstanbul Likör ve Cin Fabrikası'nın Bilecik operasyonları ile entegrasyonunu takiben üretime başlamıştır.

Karaman Alkol Fabrikası
 

Karaman Alkol Fabrikası

Karaman Alkol Fabrikası 1944 yılında şarap evi olarak kurulmuş, 1974 yılında fabrika olarak faaliyetini sürdürmüş ve 1996 yılında suma tesisleri tamamlanarak suma üretimine başlamıştır. 2006 yılında suma üretimine son verilmiş, tarımsal kökenli etil alkol üretimine geçilmiştir.

Nevşehir İçki Fabrikası
 

Nevşehir İçki Fabrikası

Nevşehir İçki Fabrikası 1992 yılında tamamlanarak operasyonlarına başlamıştır. Fabrikamızda rakı üretimi yanında yaş ve kuru üzüm suması da üretilmektedir.

Elazığ Şarap Fabrikası
 

Elazığ Şarap Fabrikası

Elazığ Şarap Üretim Tesisi 1942 yılında küçük bir imalathaneyken 1944 yılında önemli bir tesise dönüştürülmüştür. Yalnızca kırmızı şarabın üretildiği fabrikamızda özel şarapların olgunlaştırılması için 700 fıçılık tarihi dokusuyla etkileyici bir mahzen de bulunmaktadır.

Tarsus Suma Fabrikası
 

Tarsus Suma Fabrikası

2000 yılında sumalık şarap tesisi olarak üretime başlayan Tarsus Suma Fabrikası 2005 yılında yaş ve kuru üzüm suması üretimine başlamıştır. Fabrikamızda üretilen sumalar Tekirdağ ve Nevşehir İçki Fabrikalarına sevk edilmektedir.