International Wine And Spirits Academy


 
 
 

Mey|Diageo Türkiye tarafından kurulan International Wine & Spirits Academy, alkollü içecek sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefliyor. Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedefleyen merkez, bütünsel bir yeme&içme eğitimine destek oluyor.

Mey|Diageo Türkiye tarafından kurulan ve turizm, gastronomi sektöründeki kalifiye eleman ihtiyacına cevap verme amacıyla faaliyetlerine başlayan International Wine and Spirits Academy (IWSA) yeme & içme sektöründe kariyer yapma ve uzmanlaşma arayışında olanların gelişimlerine katkıda bulunacak bir kariyer platformu olmayı hedefliyor.

 

Sektör çalışanları IWSA’nın hazırladığı program ile Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Fermente ve Distile İçecek Servis Elemanı Yetiştirme Kurs Programı’ndan faydalanabiliyorlar. Londra merkezli WSET (Wine & Spirits, Education Trust)’in Türkiye’deki program temsilcisi Mey|Diageo Türkiye, IWSA ile uluslararası programlarına da devam ediyor. Konusunda uzman eğitim kadrosunun oluşturduğu programda, MEB uygulamalarına ek olarak Uluslararası geçerliliğe sahip WSET, 1. 2. 3. Seviye Şarap, Distile içecekler 1. ve 2. Seviye ile, Worldclass ve Diageo Bar Academy profesyonel seminerleri de sektör çalışanlarına sunuluyor.

 

Istanbul’da şehrin en ulaşılabilir merkezinde, Şişli – River Plaza’da faaliyette olan IWSA, bünyesinde 2 adet 30’ar kişilik derslik, 1 adet bar uygulama sınıfı, kütüphane, uygulama bar alanları, toplantı odası ve restoran uygulama alanı bulunuyor.

  
 
 
 
 Detaylı bilgi için: www.iwsa.com.tr
 
​​​​​