Şikayet Süreçleri Hakkında Bilgilendirme

Şikayet süreçleri hakkında bilgilendirme:

Mey İçki Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Mey Alkollü İçkiler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (“Mey”) olarak, ürettiğimiz; ithal ettiğimiz; satış ve dağıtımını yaptığımız ürünlere ilişkin tüketici şikayetleri sürecini; büyük bir titizlikle, tüketici memnuniyeti kriterlerimize ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a (“Kanun”) uygun olarak aşağıdaki şekilde takip ediyoruz:

Tüketicilerimizin Mey ürünleri ile ilgili şikayetlerini 444 4 639 numaralı danışma hattımız (çağrı merkezi) üzerinden alıyoruz. Şirketimize farklı kanallardan (info@mey.com.tr e-posta gönderilmesi gibi)ulaştırılan şikayetleri de yine danışma hattımıza yönlendiriyoruz.

Şikayetin bize ulaşmasından sonra tüketiciye 1 iş gün içinde ulaşarak, analiz edilebilmesi için ürünün kendisinden alınacağı bilgisini veriyoruz. Tüketiciyle randevulaşarak, imzalı Tüketici Şikayeti Ürün Teslim formunu doldurmalarını istiyoruz ve şikayet edilen ürünü kuryemiz aracılığıyla teslim alıyoruz.

Tüketiciyi Korunması Hakkında Kanun uyarınca, herhangi bir ürünün ayıplı olduğu iddia edildiğinde, şikayete konu ürünün tüketiciden alınarak analiz edilmesi gerekmektedir.

Bu analizde tüketicinin şikayetine konu olan ürünün orijinal olup olmadığı, içerisine müdahale edilip edilmediği veya yabancı madde bulunup bulunmadığı dikkatle incelenmektedir. Bu analiz Mey Kalite ve Teknik Departmanı’nın Merkez Laboratuvarında kıdemli uzmanlarca gerçekleştirilmekte ve en kısa sürede sonuçlanması için çalışılmaktadır.

Diageo markalarını taşıyan ithal ürünlerle ilgili bir şikayet olduğunda ise, aynı uygulamayı laboratuvar aşamasına kadar tekrarlıyoruz ancak bu kez ürünü analiz edilmesi için Diageo’ya gönderiyoruz.

Her iki durumda da analiz sonuçlarına ulaşıldığında tüketiciyi arayarak konuyla ilgili bilgi veriyoruz.​