Kapsayıcılık ve Çeşitlilik

Mey|Diageo olarak, kapsayıcılık ve çeşitlilik en önemli odak alanlarımızdan biri. Hayatı kutladığımız tüm anlarda ekiplerimizin benzersizliğiyle de gurur duyuyoruz. Bizden sonraki kuşaklara devredeceğimiz sosyalleşme mirasının taşıyıcı kolonlarından olan kapsayıcılık ve çeşitliliğe borçlu olduğumuza inanıyor; çeşitliliğe değer veren kapsayıcı kültürümüz sayesinde birbirimizle, paydaşlarımızla ve müşterilerimizle çok daha sağlam bir bağ kuruyoruz.

Kapsayıcılık ve Çeşitlilik Manifestosu

Kapsayıcılığın ve çeşitliliğin bizim için neden önemli olduğunu, amacımızı ve ilkelerimizi anlatan, öncü politikaları üretirken kendimize rehber olarak alacağımız bir manifesto hazırladık. Bu manifestoyla çalışanlarımıza, müşterilerimize, paydaşlarımıza ve bizi takip eden herkese, kapsayıcılık ve çeşitlilik konusundaki tavrımızı ve duruşumuzu anlatıyoruz. Biz, üretkenlik ve verimliliğe, farklarımızı örtmeye çalışarak değil, ortaya çıkararak ulaşacağımıza inanıyoruz.

Manifestomuzu okumak için tıklayın.

Kapsayıcılık ve Çeşitlilik Komitesi

Komitemizin amacı, Mey|Diageo’da çalışan her bir bireye iş ortamında kendisi gibi olabilme özgürlüğünü tanıyan bir kültür oluşturmak. Farklı bakış açılarına sahip olduğumuzda, bu bize kendi varsayımlarımızı yeniden gözden geçirme fırsatı sunuyor. İş yerinde kendimiz gibi davranabilmemizin, yaratıcılığımızı ve performansımızı arttıran en önemli faktörlerden biri olduğuna inanıyoruz.

Çalışma hayatında ve aile içinde kadına yönelik şiddetle mücadele

Şiddete maruz kalan bir kadının hayatının tüm boyutları etkilenir. Kadın çalışanlarımıza bu konuda gösterdiğimiz hassasiyeti fark ettirmek ve şiddetle mücadele edebilmek için aile içinde ve çalışma hayatında kadına yönelik şiddetle ilgili yazılı bir politika ve el kitabı hazırladık.

Aynı zamanda farkındalığı arttırmaya yönelik; çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve paydaşlarımızın katılımıyla gerçekleşen webinar’larla bu konudaki duruşumuzu net bir şekilde ortaya koyuyoruz.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Rehberi için tıklayın.​​