Sorumlu Pazarlama Anlayışı

Tüketicilerin Bilgilendirilmesi

 

Mey|Diageo olarak sorumlu pazarlama anlayışımız çerçevesinde en yüksek standartlara ulaşmayı hedefliyor ve markalarımızın tüketim yaşı üzerindeki yetişkin bireyler tarafından sorumluluk sahibi bilinciyle tüketilmesi için gerekli bilgileri onlara aktarıyoruz.

Markalarımıza dair araştırma, geliştirme ve pazarlama faaliyetlerimizi Diageo'nun Pazarlama Prensiplerini (The Diageo Marketing Code) benimseyerek yürütüyoruz.

Kendi içimizde belirlediğimiz öz denetim kurallarına ek olarak, faaliyet gösterdiğimiz alkollü içki sektörünün tabii olduğu ilgili mevzuatlara uygun olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Piyasaya arz ettiğimiz tüm markalarımızın etiketlerinde o ürüne ait danışma hattımızın (444 46 39) iletişim bilgileri yer almaktadır. Tüketicilerimiz bu numarayı arayarak ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgiye kolayca ulaşabilmektedirler.

Mey, aynı zamanda Diageo Alkollü İçecek Bilgilendirme Politikası (DABIP) adlı tüketici bilgilendirme politikasını da benimseyerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tüketicilerimizin doğru şekilde bilgilendirilmesi adına Mey|Diageo, tüm yasal yükümlülüklere uygun bir şekilde, ürün etiketlerinde alkol içeriği ve sorumlu tüketime yönelik bilgiler de bulundurmaktadır. Bu konu çerçevesinde, “Kararında İçiniz" logomuz, üreticisi ve ithalatçısı olduğumuz tüm markalarımızın etiketlerinde de yer almaktadır.

Alkollü içkilerin aşırı tüketilmesinden kaynaklanan sorunlara ilişkin farkındalığı artırmak ve tüketicileri bilgilendirmek amacıyla kurulan DRINKiQ.com sitesinde ise, Diageo çatısı altında bulunan uluslararası tüm markalarımıza ilişkin genel kalori miktarları ve alkol oranları da yer almaktadır.​​​​​​​​​​​