Alkol Tüketimi

Alkol tüketimi

Bilinçli alkol tüketiminin önem ve hassasiyetinin farkında bir şirket olarak, kamu ve diğer kuruluşlarla iş birliği içerisinde üzerimize düşen sorumlulukları yerine getiriyoruz.

Mey|Diageo olarak, markalarımızı yalnızca 18 yaşından büyük yetişkinlere sunmaya büyük bir özen ve hassasiyet gösteriyoruz. Aynı zamanda ekosistemimizde bulunan ve tüketiciye birebir dokunan bireyleri de sorumlu tüketim adına bilgilendirmeye özen gösteriyoruz. Alkollü araç kullanımı, reşit olmayanların alkol kullanması ve aşırı alkol tüketimi de dahil olmak üzere, alkollü içkilerin aşırı tüketiminden kaynaklanan sorunlarla mücadele edecek programlara, uygulamalara ve politikalara destek veriyoruz. Tüketicilerimizi, alkol tüketmek veya tüketmemek konusunda sorumluluk sahibi kararlar vermeye teşvik ediyor ve sadece Türkiye’de değil, Diageo çatısı altında dünyanın her yerindeki çalışanlarımızdan da aynısını bekliyoruz.

Türkiye, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD) “Bir Bakışta Sağlık 2019” (Health at a Glance) raporunda, kişi başına en az alkol tüketen ülkeler arasında yer alıyor.

Mey|Diageo ve Diageo, aşağıdaki konularla ilgili etki yaratabileceğimiz üç alana odaklanıyoruz:

- Farkındalığı artıracak girişimlerin uygulanabilirliğini sağlamak ve alkolün aşırı tüketiminden kaynaklanan kullanımın yarattığı sorunları "Sıfır tolerans" ile en aza indirmek için kamu ve diğer kuruluşlarla birlikte çalışarak tutum ve davranış değişiklikleri yaratmak.
- Sorumluluk sahibi bir pazarlama anlayışı geliştirmek adına, şirket ve sektör genelinde yüksek standartlar belirlemek ve her alandaki müşterilerimize ve iş ortaklarımıza markalarımız hakkında faydalı bilgiler sunmak.
- Etkili ve hedef odaklı, gerçek verilere dayanan alkol tüketimine ilişkin düzenlemelere destek vermek ve küresel, bölgesel ve ulusal seviyelerde paydaş diyalogunun oluşmasını teşvik etmek.


Tüm bu konular hakkında daha fazla bilgiye, Diageo Sustainability & Responsibility raporundan ulaşabilirsiniz.